Strona główna » Oferta » Dietetyka i psychodietetyka » Jak się przygotować do wizyty

Jak się przygotować do wizyty

Pierwsza wizyta to wywiad i przygotowanie indywidualnie dopasowanych zaleceń. Pierwsza wizyta to zwykle 2 spotkania. Mamy świadomość, że niecierpilwie czekacie Państwo na zalecenia, ale musimy mieć czas na analizę i dobranie właściwej dietoterapii, dlatego od 1 wizyty do przekazania zaleceń mija 7 do 10 dni. Pierwsze spotkanie trwa zwykle około 60-90 minut, kolejne około 30-60 w zależności od problemu, z jakim Pacjent przychodzi.

Pierwsza wizyta to więcej niż dieta- to otoczenie Pacjenta pomocą i wsparciem specjalistów z różnych dziedzin. Do Państwa dyspozycji są psychologowie, psychoterapeuci pracujący w różnych nurtach, fizjoterapeuci, trener personalny. 

Przed wizytą prosimy o wypełnienie ankiety i dzienniczka żywieniowego- do znalezienia po lewej stronie w menu.

Na kolejnej wizycie wykonywane są kontrolne pomiary antropometryczne oraz analiza składu ciała- na tej podstawie ocenimy postępy. Przeanalizowany  zostaje dzienniczek żywieniowy (zalecam prowadzenie w początkowym etapie). Omawiane zostają wszelkie błędy żywieniowe. Wskazane zostaną kierunki zmian.  Wypracowany zostaje kompromis  między zaleceniami i ocazekiwaniami pacjenta.

Kolejne wizyty przebiegają w podobny sposób: analiza składu ciała, pomiary antropometryczne, sprawdzenie dzienniczka żywieniowego, omówienie stosowanej diety, ocena samopoczucia w trakcie stosowania diety, ewentualne korekty w diecie, przejście do kolejnych etapów diety, wprowadzanie nowych produktów do diety, możemy również uwzględnić nowe potrawy sugerowane przez pacjenta (należy przynieść szczegółowy przepis). Wizyty kontrolne trwają około 40- 60 minut.

Każda wizyta ma charakter poufny.

 

UWAGA- czas oczekiwania na jadłospis i zalecenia 7-10 dni od momentu dostarczenia dietetykowi pełnej dokumentacji medycznej lub/i wyniku dodatkowych konsultacji lekarskich.